Testületek

2015. június 26. 15:58

IGAZGATÓTANÁCS (2016. szeptember 17-től)

Rácz Éva elnök

Gáspár Sándor és Szűcs László alelnökök

Győrffy Gábor az oktatási szakbizottság vezetője

Regionális képviselők:

Forró László - szórvány

Sarány Orsolya - Partium és Belső-Erdély 

Szucher Ervin - Székelyföld

Ügyvezető: Farczádi Attila, irodavezető: Biró Vince

 

IT 2013 szeptemberétől 2016 szeptemberéig:

Rácz Éva elnök

Kacsó Sándor alelnök, audiovizuális média

Vajda György alelnök, írott sajtó

Ambrus Attila IT-tag, társszervezetekkel való kapcsolattartás

Szűcs László IT-tag, tagság és területi szervezetek

 

BECSÜLETBÍRÓSÁG (2016. szeptember 17-től)

Ambrus Attila elnök

Szekeres Attila alelnök

Ágopcsa Marianna

Bögözi Attila

Csermák Zoltán

Farczádi Attila

Kacsó Sándor

Sarány Iatvás

Újvári Ildikó

 

2013-2016 között:

Szucher Ervin elnök

Szekeres Attila alelnök

Bögözi Attila titkár

Deák Gyöngyi tag

Kövér Tamás tag

Kuti Márta tag

Mózes Edith tag

Szabó Zsolt tag

Tomcsányi Mária tag

 

TERÜLETI MEGBÍZOTTAINK 2013-2016 között:

Arad: Kiss Károly

Bihar: Fried Noémi Lujza

Brassó és Kovászna: Both Csaba

Bukarest: Forró László

Hargita: Sarány István

Kolozs: Maksay Magdolna

Maros: Gáspár Sándor

Szatmár: Baranyai Attila

Temes: Bartha Csaba

 

MÚRE-DÍJAS KOLLÉGÁINK

 

1993

B. Nagy Veronika (TV nívó)

Enache, Smaranda (Pro Amicitia)

Galbács Pál (TV nívó)

György Attila (pályakezdő)

Kacsó Sándor (posztumusz)

László Ferenc (rádió nívó)

Lázár László (publicisztika)

Marián Antal (fotó)

Simon Judit (riport)

Szász János (Paál Árpád díj)

Székely Kriszta (pályakezdő)

Szőke László (pályakezdő)

Vetési László (TV nívó)

 

1994

Andreescu, Gabriel (Pro Amicitia)

Bálint András (posztumusz)

Benkő Levente (különdíj)

Dávid Lajos (pályakezdő)

Fábián Kornélia (szerkesztői)

Ferenczes István (különdíj)

Halász Anna (publicisztika)

Krajnik Nagy Károly (szerkesztői)

Maróti Géza (TV nívó)

Miklós Levente József (TV nívó)

Nagy P. Zoltán (fotó)

Oláh Gál Elvira (rádiós)

Sylvester Lajos (publicisztika)

Szőke Mária (riport)

Varga Eleonóra (pályakezdő)

Winter Péter (pályakezdő)

GUGUC diáklap Zilah (legjobb diáklap)

 

1995

Bogdán László (publicisztika)

Borbély Zoltán (különdíj)

Dénes László (szerkesztői)

László Edit (rádiós nívódíj)

Makay Botond (különdíj)

Moldovan, Gheorghe (Pro Amicitia)

Papp Sándor Zsigmond (AESK-évfolyamelső)

Szondy Zoltán (pályakezdő)

Xantus Gábor (TV nívó)

 

1996

Cornea, Andrei (Pro Amicitia)

Gúzs Imre (különdíj)

Lászlóffy Aladár (életmű)

Muzsnay Magda (rádió nívó)

Szabó Csaba (pályakezdő)

Szatmári László (szerkesztői)

Tófalvi Zoltán (TV nívó)

Vajda György (fotó)

 

1997

Bartha Ágnes (TV nívó)

Gazda Árpád (riport)

Gui Angéla (pályakezdő)

Horváth Anikó (BBTE-évfolyamelső)

Kovács Hajnalka (pályakezdő)

Marosvásárhelyi Rádió (különdíj)

Pulzus gazdasági lap (különdíj)

Rédai Attila (AESK-évfolyamelső)

Ștefoi, Elena (Pro Amicitia)

T. Szabó Edit (publicisztika)

Wagner Csilla (szerkesztői)

Wagner István (publicisztika)

 

1998

Andreescu, Gabriel (Pro Amicitia)

Áros Károly (különdíj)

Balázs János (riport)

Dobos László (különdíj)

Kacsó Sándor (TV)

Rostás Szabolcs (riport)

Szabó Géza (pályakezdő)

Szilágyi Aladár (publicisztika)

Szőcs István (életműdíj)

 

1999

B. Nagy Veronika (TV nívó)

Becze Zoltán (TV dicséret)

Gittai István (riport)

Kiss Dénes (rádió)

Kulcsár Andrea (pályakezdő)

Niţescu Alexandru (fotó)

Pavel, Dan (Pro Amicitia)

Sántha Ádám (TV nívó)

Simon Gábor (rádiós dícséret)

 

2000

Bakk Miklós (publicisztika)

Balázs Bence (pályakezdő)

Bodolai Gyöngyi (riport)

Csatári Melinda (rádiós dicséret)

Debreczeni Éva (szerkesztői)

Kuti Márta (különdíj)

Miholcsa Gyula (TV nívó)

Muzsnay Magda (életmű)

Puskel Emese (TV dícséret)

Rédai Attila (pályakezdő)

Simon Judit (különdíj)

Simonffy Katalin (TV nívó)

 

2001

Nem osztottak

 

2002

Ágosto Hugó (életmű-díj)

Balázs János (TV nívó)

Gergely Zsuzsa (Koloszvári Rádió)

Szuszámi Zsuzsa (Kolozsvári Rádió)

Huber András (különdíj)

Kisgyörgy Zoltán (publicisztika)

Kolozsvári TV: Forgóajtó

Mircea Toma (Pro Amicitia)

Nagy P. Zoltán (fotó)

Oláh Gál Elvira (rádió)

Vári Marianna (életmű)

 

2003

Borbély Zoltán (rádiós nívódíj)

Zilahi Csaba (rádiós nívódíj)

Makkai János (írott sajtó)

Koczka György (TV nívódíj)

Tomcsányi-díj: Rácz Éva

Sebesi Imre-díj: Maksay Magdolna

 

2004

Baranyi László (sugárzott sajtó)

Egyed Ufó Zoltán (fotó)

Filip, Ralu (Pro Amicitia)

Marosvásárhelyi Rádió hírszerkesztősége (különdíj)

Nagy Miklós Kund (írott sajtó)

Sz. Lendvay Éva (életmű)

Vincze Loránt (sugárzott sajtó)

 

2005

Örökös tagok – MÚRE elnökök:

Ágoston Hugó

Csép Sándor

Hecser Zoltán

Kántor Lajos

 

Armanca, Brînduşa (Pro Amicitia-díj)

Farkas Árpád (életműdíj)

Ferencz Imre (írott sajtó nívódíj)

Majtényi Ágnes (sugárzott sajtó nívódíj)

Petki Judit

Simonffy Katalin

Szőcs Géza

 

2006

Bíró Béla (írott sajtó nívódíj)

Schneider Tibor (TV)

 

2007

Szűcs László (írott sajtó nívódíj)

Ulieru Rostás Emilia (TV)

Gáspár Sándor örökös tag

KMÚEK Sándorov Emlékdíj: Hámos László – hhrf.org

 

2008

Veres István (írott sajtó)

Jászberényi Emese, Csifó János (sugárzott sajtó)

Incze Ibolya

Szabó Csaba

KMÚEK Sándorov Emlékdíj: Csermák Zoltán – MTV

 

2009

Szabó Zsolt (írott sajtó)

Mosoni Emőke (sugárzott sajtó)

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Orbán Katalin

 

2010

Puskel Péter Pál (írott sajtó)

Oláh Gál Elvira (sugárzott sajtó)

Ambrus Attila örökös tag

Tomcsányi Tibor emlékdíj: Ambrus István

Sebesi Imre-díj: Csatári Melinda

 

2011

Jámbor Gyula (írott sajtó)

Gáspár Sándor (sugárzott sajtó)

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Németh Júlia

 

2012

Bakó Zoltán (írott sajtó)

Szilágyi Gödri Ildikó (sugárzott sajtó)

Tomcsányi Tibor emlékdíj: B. Szabó Zsolt

KMÚEK Sándorov Emlékdíj: dr. Szili Katalin

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Ambrus Attila

 

2013

Ujj János (írott sajtó)

Kacsó Edith (sugárzott sajtó)

Hargita Megyei Kulturális Központ díja: Bajna György

 

2014

Sebestyén Spielmann Mihály (írott sajtó)

Benkő Judit (sugárzott sajtó)

maghiaromania.ro (Pro Amicitia díj)

Karácsonyi Zsigmond örökös tag

 

Nagykároly Önkormányzatával közösen kiosztott díjak:

Bögözi Attila

Antal Erika

Egyedifilm – Egyedi Bernadette és Egyedi Zsolt

 

2015

Tököli Magdolna, a Bihari Napló napilap főszerkesztő-helyettese

Farkas-Ráduly Melánia (Nőileg) és Gergely Erika (Hargita Népe), a Szövegkovács  nyelvőrző blog alapítói

A Maszol.ro csapata, a portál megújításáért.

Megosztott dicséret: Benedek Csilla (Bukaresti Rádió magyar adása), Molnár Ildikó, a (Marosvásárhelyi Rádió magyar adása)

 

2016

Demény Péter (Pro Amicitia)

Kádár Zoltán és Szép Zoltán, Marosvásárhelyi Rádió (rádió)

Kisgyörgy Zoltán, Háromszék (írott sajtó)

Ferencz Zsolt (Szabadság) és Pataky Lehel Zsolt (Temesvári Rádió és Bukaresti Rádió) - A közösen megélt médiamúlt című pályázatunk első helyezettjei

Veres Nándor, Csíki Hírlap - a Brassai-2015 fotópályázat fődíja (a pályázat további díjazottjairól itt)

 

OLTYÁN LÁSZLÓ-DÍJASOK

2007 Szekeres Attila, Háromszék

2008 Rostás Szabolcs, Krónika

2009 Csibi Márta, szabadúszó újságíró

2010 Daczó Katalin és Daczó Dénes

2011 Vajda György, Népújság

2013 Bodolai Gyöngyi, Népújság

 

ARANYTOLL-DÍJASAINK

(A MÚOSZ - Magyar Újságírók Országos Szövetségének díja, a MÚRE javaslatára)

 

2016: Simonffy Katalin televíziós újságíró, társult egyetemi oktató, az RTV bukaresti Magyar Adásának volt munkatársa

2015: Szilágyi Aladár, a Várad folyóirat és az Erdélyi Riport munkatársa

2014: Gálfalvi Zsolt közíró, kritikus

2013 -

2012: Tomcsányi Mária televíziós újságíró, az RTV bukaresti Magyar Adásának korábbi munkatársa

2011 -

2010 Cseke Péter, a Kolozsvári Akadémiai Bizottság Média- és Kommunikáció-tudományi Szakosztályának szervezője, illetve a Kolozsvári Médiakutató Intézet megteremtője

2009: Makkai János újságíró, a Népújság főszerkesztője, Marosvásárhely

2008 Koczka György nyugdíjas temesvári televíziós, a bukaresti Magyar Adás volt szerkesztője. A hivatalnak packázásait című műsorával páratlan népszerűséget vívott ki magának. Magas hallgatottságúak voltak stúdióbeszélgetései, de a komplexebb, irodalmi-kultúrhistóriai magazinműsorai is.

2007 Borbély László, a Hargita Népe nyugalmazott főszerkesztője

2006: Csép Sándor televíziós szerkesztő, riporter az erdélyi magyar sajtó emblematikus alakja. 1968-tól a kolozsvári rádió szerkesztője.

2005: Ágoston Hugó, publicista (Új Magyar Szó, Erdélyi Riport, maszol.ro)

2004: Nagy Pál irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő, publicista

2003: Kilin Sándor - a Nyugati Jelen napilap publicistája

2002: Kacsir Mária író, újságíró, szerkesztő, kritikus, műfordító

2001: László Ferenc kolozsvári sportújságíró és Csávossy György

2000: Sylvester Lajos, a Háromszék munkatársa

1999: Szőcs István

1998: Halász Anna

1997: Kántor Lajos és Szász János



Ossza meg másokkal is!



Szóljon hozzá!