A Brassaï fotópályázat díjazottai

2018. november 02. 11:49

Ez év nyarán harmadik alkalommal hirdette meg a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete a Brassaï Sajtófotó-pályázatot. Romániai magyar és külhoni fotóriporterek, újságírók jelentkezését vártuk 2017-ben készült alkotásaikkal, továbbá magyarországi vagy a világban másutt élő magyar fotósok Romániában készült vagy a külhoni magyarok életével foglalkozó képeit. A korábbi évekhez hasonlóan közel harminc alkotó mintegy ezer felvételét értékelte a Dorel Găină képzőművész, a Kolozsvári Képzőművészeti és Formatervezői Egyetem tanára, Dragoş Georgescu fotóművész, a nagykárolyi Károlyi kastély kulturális központ igazgatója, Tóth István fotóművész, az Euro Foto Art Egyesület elnöke, valamint a MÚRE részéről Rácz Éva és Szűcs László összetételű zsűri.

A díjak és különdíjak ünnepélyes átadására az anyag vándorkiállításának egyes állomásain kerül majd sor, december 4-én, kedden 17 órától Kolozsvárott, a Minerva házban, január 12-én, szombaton 11 órától Nagyváradon, az Eurofotoart galériában, majd Csíkszeredában, Marosvásárhelyen és Bukarestben.

 

A Brassaï 2017 fotópályázat díjazottai:

 

Brassaï-2017 fődíj: Kerekes István (Mosonmagyaróvár/Marosvásárhely)

 

Szathmári Pap Károly Aranyérem: Molnár Edvárd (Szabadka)

Szathmári Pap Károly Ezüstérem: Veres Nándor (Csíkszereda)

Szathmári Pap Károly Bronzérem: Szigeti Vajk István (Csíkszereda)

 

A Várad folyóirat különdíja: Sánta István Csaba (Sepsiszentgyörgy)

 

Hír, eseményfotó kategória

I. díj Veres Nándor (Csíkszereda)

II. díj Ótos András (Újvidék)

III. díj Szekeres Attila (Sepsiszentgyörgy)

 

Fotóriport

I. díj Molnár Edvárd (Szabadka)

II. díj Bánhegyessy Antal (Kolozsvár)

III. díj Urbán Tibor (Budapest)

 

Portré

I. díj Szőllősi Mátyás (Budapest)

II. díj Halmágyi Zsolt (Csíkszereda), Kerekes István (Mosonmagyaróvár/Marosvásárhely) megosztva

III. díj Tofán Levente (Kézdivásárhely)

 

Szociofotó, dokumentarista fotó

I. díj Szigeti Vajk István (Csíkszereda)

II. díj Ótos András (Újvidék)

III. díj Kocsis Csaba (Berettyóújfalu)

 

Sport

I. díj Halmágyi Zsolt (Csíkszereda), Ótos András (Újvidék) megosztva

II. díj Kerekes István (Mosonmagyaróvár / Marosvásárhely)

III. díj Fekete István (Budapest)

 

Az Eurofotoart Egyesület Szathmári Pap Károly plakettje:

Martinek Imre (Torontálvásárhely)

Reményik Andrea (Gyál)

Sándor Csilla (Csíkszereda)

Sinka Pál (Pécska)

Szalai Eszter (Budapest)

Zunko Barnabás (Ungvár, Kárpátalja)



Ossza meg másokkal is!



Szóljon hozzá!